Karababa’dan Cafer Erçakmak Suç Duyurusu

Karababa’dan Cafer Erçakmak Suç Duyurusu

PİRHA-Sivas Katliamında kız kardeşi Gülsüm Karababa’yı yitiren Hüseyin Karababa, katliam sanıklarından Cafer Erçakmak’ın öldüğüne dair otopsi raporuna imza atan Avukat Şenal Sarıhan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hüseyin Karababa, firari 3 sanık üzerinden süre giden davanın avukatlarından Şenal Sarıhan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Hüseyin Karababa, 19. 01. 2022 tarihli duruşma Cafer Erçakmak’ın ölmediğine ilişkin iddiada bulunmuş, ardından Avukat Şenal Sarıhan da Erçakmak’ın öldüğü hususunda şüphelerinin olduğunu mahkemeye bildirmişti. Hüseyin Karababa, yaşananlar üzerine suç duyurusunda bulunarak “Bu davanın müştekilerinin bir kısmının avukatlığını yapan Şenal Sarıhan bu katliamın en önemli sorumlularından biri olan terörist Cafer Erçakmak’ın ölmediği halde öldü gibi gösterilmesinde en önemli rolü üstlenen kişidir. 2011 yılında ölen bir kişi sanki Cafer Erçakmak’mış gibi gösterilerek gömülmüştür. Başta biz (mağdur aileleri) olmak üzere bütün toplum bu şekilde kandırılmıştır. Şenal Sarıhan 2011 yılında yaptığı açıklamalarla ölen kişinin Cafer Erçakmak olduğunu bütün Türkiye’ye ilan etmişti. Sarıhan hakkında şikayetçiyim ve davacıyım. Şenal Sarıhan’ın cezalandırılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPTIRMIŞTIM”

Hüseyin Karababa, Cafer Erçakmak’ın DNA işleminin baştan savma şeklinde yapıldığını ifade etse de Avukat Şenal Sarıhan, “Bu emeğe karşı saygı sınırının aşılmasıdır. Özel bir kasıtla yaptıkları açık. Ben gidip o mezarı açtırmış, tutulan tutanaklarla ilgili gerekli işlemleri yaptırmışım. Diledikleri suç duyurusunda bulunabilirler. Tarih de onlar hakkında gerekli suç duyurusunda bulunacaktır. Ben sadece kaygı ve kuşkularımı belirttim” ifadelerini kullandı.

PİRHA/ANKARA

Kaynak: https://pirha.org/karababadan-cafer-ercakmak-suc-duyurusu-326111.html/01/06/2022/

 

Yukarı Çık