SERKAN DOĞAN

SERKAN DOĞAN


Serkan Doğan (1974)

1974 yılında Tunceli’de doğdu. Serkan derneğimizin emektar gençlerinden biriydi. Derneğin tüm faaliyetlerinde aktif olarak görev alır, Saz çalmayı ve Futbol oynamayı severdi. Okuldan gelir gelmez hemen derneğe uğrar saz çalmaya başlardı. Semah ekibimizin ilk elemanlarından birisi Serkan’dı. Birbirinden başarılı gösteriler çıkardı.
Gaziosmanpaşa Futbol kulübünde Amatör Futbol yaşantısına devam eden Serkan İl genelinde yapılan Futbol turnuvalarına katılan Derneğimizin Futbol takımının vazgeçilmez oyuncularından birisiydi. Çok neşeli Hayat dolu bir delikanlıydı. Çocukları ve Hayvanları çok sever balık ve güvercin beslerdi. Karşılık gözetmeden insanlara yardım etmeyi severdi. Elinde eşya taşıyan birisini ya da zorda olan birisini hemen yardım ederdi.
Pir Sultan Abdal Derneği’nin tiyatro topluluğunda görevliydi ve Pir Sultan Abdal oyununda Ali Baba’yı canlandırıyordu. Oda bir çok arkadaşı gibi Üniversiteyi kazandığını öğrenemedi.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler bölümüne devam ediyordu. Pir Sultan Abdal Derneği’nin semah topluluğunda ve aynı zamanda Pir Sultan Abdal oyununda Ali Baba’yı canlandırıyordu.

Cebinden şu not çıktı: “yanıyorum/ anam sakın ardımdan ağlamasın Ali’yim ben / Pir Sultan yolunda ölüyorum başıma kızıl bağlama, arkamdan sakın ağlama.”

Anıtları


Yukarı Çık