Sivas Katliamı davasında Karamollaoğlu’nun dinlenmesi için başvuru yapıldı

Sivas Katliamı davasında Karamollaoğlu’nun dinlenmesi için başvuru yapıldı

PİRHA- Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren Gülsüm Karababa ailesinin avukatı Coşkun Özgür  Piroğlu, 20 Ocak günü görülecek Sivas davasının duruşmasına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun dinlenmesi için Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe verdi. 

2 Temmuz 1993’te polisin- askerin gözü önünde yapılan Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren Gülsüm Karababa’nın ağabeyi Hüseyin Karababa’nın avukatı  Coşkun Özgür Piroğlu, 20 Ocak günü görülecek davanın duruşmasında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun dinlenmesi için Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçeyle başvurdu.

Avukat  Coşkun Özgür  Piroğlu tarafından 1. Ağır Ceza Mahkemesi kalemine yapılan başvuruda, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun dönemin karanlık güçlerini bildiği ve tanık sıfatıyla dinlenmesi gerektiğine vurguda bulunuldu.

“KARAMOLLAOĞLU KATLİAMIN SORUMLULARINDAN BİRİ OLARAK YARGILANMALIYDI”

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi kalemine verilen dilekçede, şöyle denildi.

“2 Temmuz 1993 tarihinde gerçekleştirilen Sivas Katliamı’nın en önemli sorumlularından biri olan dönemin Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur. Temel Karamollaoğlu bu katliamın sorumlularından biri olarak yargılanmalıydı ve cezalandırılmalıydı. Temel Karamollaoğlu bu katliamı gerçekleştirilenleri de, bu katliamın arkasındaki karanlık güçleri de  bilmektedir. Temel Karamollaoğlu yıllardır bu katliamı gerçekleştirenleri ve bu katliamın arkasındaki karanlık güçleri açıklamıyor, katliamı katliam olarak tanımlamaktan bile kaçınıyor. Bizim Temel Karamollaoğlu’na soracağımız sorular var. Bu davanın aydınlatılması için Temel Karamollaoğlu’nun dinlenmesi gerekiyor. Şu anda Saadet Partisi Genel Başkanlığını yürüten Temel Karamollaoğlu’nun tanık sıfatıyla dinlenmesini talep ediyorum.”

PİRHA/ANKARA

Yukarı Çık