Yeni Akit yazarı Kara: Madımak’ın birinci derecede sorumlusu Temel Karamollaoğlu

Yeni Akit yazarı Kara: Madımak’ın birinci derecede sorumlusu Temel Karamollaoğlu

PİRHA- Yeni Akit yazarı Vehbi Kara, aydın ve sanatçıların ve semah dönenlerin de aralarında olduğu 33 kişinin katledildiği Madımak Katliamı’nın birinci derecede sorumlusunun dönemin belediye başkanı Temel Karamollaoğlu olduğunu yazdı. 

Yeni Akit yazarı Vehbi Kara, Sivas’ta 2 Temmuz 1993’te aydın ve sanatçıların ve semah dönenlerin de aralarında olduğu 33 kişinin katledildiği Madımak Katliamı’nın birinci derecede sorumlusunun dönemin belediye başkanı Temel Karamollaoğlu’nun sayılması gerektiğini yazdı.

Kara, bugünkü “Türkiye’nin provokasyon tarihi” başlıklı yazısında, Madımak’ın Türkiye’nin provokasyon tarihinin en önemli olaylarından biri olduğunu belirtti.

Kara, şöyle devam etti:

“Bu olayın birinci derecede sorumlusu olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun sayılması gereklidir. Çünkü Madımak Otelinde çıkan yangını söndürmesi gereken itfaiye teşkilatı kendisinin emrindeydi. Fakat olayları kışkırttığı iddialarına rağmen hiçbir ceza almamıştır.

Elbette 28 Şubat 1997 askeri darbesini yöneten generallerin ceza almasını içine sindiremediğini ifade etmekten çekinmeyen Karamollaoğlu hakkındaki bu iddialar; kışkırtma konusunda ülkemizin içine düştüğü durumu çok açık bir şekilde göstermektedir.”

Kaynak: https://www.pirha.net/yeni-akit-yazari-kara-madimakin-birinci-derecede-sorumlusu-temel-karamollaoglu-309539.html/07/02/2022/?fbclid=IwAR0tIGQgqQNYa81szSFYO8DZM9kBkqSOoYTg-_NkEMrNA4g4cbfVAh41LGY

Yukarı Çık