Madımak Müze Komitesi adına Hüseyin Karababa’dan Bornova Belediyesi’ne ziyaret

Madımak Müze Komitesi adına Hüseyin Karababa’dan Bornova Belediyesi’ne ziyaret

PİRHA- Madımak Müze Komitesi adına İzmir’de siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri ile temaslarda bulunan Hüseyin Karababa ve beraberindeki heyet, ilk ziyaretlerini Bornova Belediyesi’ne gerçekleştirdi.

Madımak Müze Tertip Komitesi, Madımak’ta katledilen canların eşyalarının yanı sıra heykellerini yaparak, toplumsal hafızanın diri tutulmasına öncülük ediyor.

Müze Tertip Komitesi, Madımak’ta katledilen 33 kişinin balmumu heykelini tamamlayarak, ‘2 Temmuz Toplumsal Hafıza Müzesi’ oluşturmaya dair çaba içerisinde.

Madımak Müze Tertip Komitesi adına İzmir’de temaslarda bulunan Hüseyin Karababa’ya Divriği Kültür Derneği Başkanı Ahmet Doğan, Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) İzmir Şube Eşbaşkanı Zeynel Bozkurt eşlik etti.

Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer’i ziyaret eden Hüseyin Karababa ve beraberindeki heyet Madımak Müze Komitesi ve çalışmalarına dair bilgilendirmede bulundu.

Oluşumu devam eden müzeye dair görüş ve önerilerin paylaşıldığı ziyarette bu projenin geliştirilerek eksikliklerin giderilmesine dair ortak çalışma ve paylaşımda bulunmaya dair mutabakat oluştu.

PİRHA/ İZMİR

Yukarı Çık