MURAT GÜNDÜZ

MURAT GÜNDÜZ


Murat Gündüz (1971)

Nazım’ın “YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR / VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞCESİNE/ BU HASRET BİZİM” dizelerini dilinden düşürmeyen Murat bu dizeleri kendi yaşam felsefesi ile birleştirmişti.

Ankara Üniversitesi Fizik bölümünde okuyordu. Sakin, hümanist ve sevgi dolu bir insandı. Çocukları sever onlarla vakit geçirir, her fırsatta onlarla oyun oynardı. Fenerbahçe hayranı ve sıkı bir taraftarıydı, güzel de futbol oynardı.

Doğayı, köy yaşantısını, hayvanları özellikle de ATLARI çok severdi. Mümkün olsaydı Murat her fırsatı köye gitmek için değerlendirirdi. Kitapları ve okumayı çok severdi. Sanatın her alanını çok sever ama özellikle Müzik onun içinde ayrı bir yer tutardı. RUHİ SU ve NAZIM HİKMET hayranıydı. Kimse bilmese de RUHİ SU’ya ait tüm albümlerinin bir koleksiyonuna sahipti.

Derneğin gençlik kollarında çalışmalar yapan Murat, Kardeşi Birsen ile beraber gittiği Sivas’ta, ATEŞLER içerisinde dördüncü katta bulunan Kız arkadaşları ve Kardeşi Birsen’i alıp kurtardıktan sonra, Kanadı Alev almış bir turna olarak gökyüzünde Semaha durmuştu.

Anıtları


Yukarı Çık